Listopad 19, 2016

Podniebna przygoda – lot balonem

Podróż w przestworzach to marzenie wielu z nas. Chociaż raz w życiu chcielibyśmy zobaczyć jak z góry wygląda nasza codzienna, często ponura rzeczywistość. Dlatego powstały firmy, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i proponują zorganizowane loty balonem.

Rozrywka dla każdego?

Od skoków ze spadochronem, lotu na paralotni czy innych podniebnych eskapad lot balonem odróżnia nieco mniejszy stopień ekstremalności. Dlatego mówi się, że jest to rozrywka, na która pozwolić może sobie każdy – bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Oczywiście, nie będzie to dobry sposób na relaks dla osób z lękiem wysokości lub przestrzeni które z pewnością nie odnajdą w tym przyjemności.

Czy to bezpieczne?

Organizatorzy podniebnych podróży zapewniają o bezpieczeństwie tego typu wypadów. Zapewnić ma to szereg działań, takich jak m.in.:

  • posiadanie stosownych licencji przez mechaników i pilotów balonu,
  • dysponowanie wyłącznie sprawnymi, regularnie kontrolowanymi sprzętami, posiadającymi wymagane prze prawo certyfikaty jakości,
  • wybieranie bezpiecznych tras, które nadają się do obserwacji i gwarantują dużą ilość wrażeń i piękne widoki,
  • przygotowanie podróżujących do lotu – tłumaczenie zasad bezpieczeństwa, wyjaśnienie kwestii technicznych.

Wydaje się, że lot balonem może być pierwszym krokiem dla wszystkich, którzy zaczynają swoją podniebną przygodę. Bezpieczeństwo, o jakim zapewniają organizatorzy gwarantuje niezapomniane przeżycia nawet tym, którzy nie przepadają za ekstremalnymi formami rozrywki. Po przełamaniu pierwszego lęku można czerpać ogromną przyjemność zarówno z roztaczających się widoków, jak i poczucia wolności i nieograniczonej przestrzeni. Jedyne co trzeba mieć, żeby spróbować tej formy spędzania wolnego czasu to trochę odwagi i … pieniędzy.